+48 22 153 02 53
support@flowrolls.eu

Pierwsze kroki z DynaVap

Masz przed sobą swój pierwszy waporyzator DynaVap i nie wiesz, w jaki sposób go używać? Spokojnie, przygotowaliśmy krótką instrukcję.

Przed pierwszym użyciem wykonaj co najmniej dwie sesje na sucho, nie mając nic w VapCap. Jest to bardzo ważne, aby zapoznać się z obsługą urządzenia i zapobiec powstawaniu niezamierzonych pozostałości podgrzewania.

Wybierz swoje ulubione zioła i wypełnij nimi komorę w waporyzatorze, następnie ją zakryj. W przypadku DynaVap zalecamy mielenie ziół, ponieważ wtedy powierzchnia suszu będzie większa, a to oznacza, że będzie można z niego pozyskać więcej pary. Warto również zaznaczyć, że mielenie suszu jest opcjonalne, DynaVap powinien poradzić sobie także z niezmielonym suszem. Pamiętaj jednak, że zbyt rozdrobniony susz mógłby przedostać się przez filtr do wrażliwych części waporyzatora, a co za tym idzie będzie wymagał częstszego czyszczenia.

Tak przygotowany VapCap jest gotowy do podgrzewania. Jeżeli jesteś początkujący najlepiej, abyś zrobił to za pomocą zapalniczki z potrójnym płomieniem. Gdy dojdziesz już do wprawy, wypróbuj pojedynczy płomień – pozwala on na dłużej wydobyć smak z suszu. Podczas podgrzewania obracaj powoli urządzenie. Intensywność pary uzależniona jest od podgrzewanego miejsca. Jeżeli skierujesz płomień na nasadkę bliżej ustnika uzyskasz większą temperaturę. W momencie, kiedy DynaVap będzie gotowy, usłyszysz charakterystyczne podwójne kliknięcie. Po tym kliknięciu możesz podgrzewać urządzenie maksymalnie 3 sekundy. Zbyt duże przegrzanie VapCapa może spowodować trwałe uszkodzenia, dlatego bądź uważny. 

Jeżeli zauważyłeś, że The Cap jest zbyt luźny, po prostu go ściśnij placami. W VapCap 2020 ten problem został rozwiązany poprzez zastosowanie The Captive Cap, który zdecydowanie lepiej się trzyma, przy okazji zapewniając swobodny ruch. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i zapewnia równomierny przepływ powietrza. Co ważne, The Captive Cap pasuje nie tylko do DynaVap 2020, ale także do wcześniejszych wersji.

Teraz możesz przystąpić do rytuału waporyzacji.

Podczas zaciągania się spróbuj lekko zakryć otwór wentylacyjny. Dzięki DynaVap możesz regulować przepływ powietrza, sam sprawdź, co działa najlepiej dla Ciebie. Końcówka VapCap robi się bardzo gorąca, pod żadnym pozorem nie dotykaj jej.

Ponowne kliknięcie DynaVap oznacza, że temperatura się obniżyła. Możesz pogrzać ponownie susz albo zakończyć waporyzację.

Pamiętaj, aby  po każdej sesji waporyzacji dokładnie wyczyścić urządzenie. Pozostałości suszu najlepiej wydmuchać, bardziej uporczywe kawałki możesz wyczyścić końcówką waporyzatora. Waporyzator możesz wyczyścić również za pomocą gorącej wody.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry