...
+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Medyczna marihuana – przegląd przydatnych akcesoriów

Medyczna marihuana i akcesoria – Wstęp

Medyczna marihuana i akcesoria – kóre wybrać jeśli jest się pacjentem? Medyczna marihuana staje się coraz popularniejszym tematem w naszym kraju. Coraz większa ilość osób uzyskuje receptę na susz oraz rozpoczyna leczenie tą substancją. Istnieje wiele możliwości konsumpcji medycznej marihuany. Jak pisaliśmy wielokrotnie – o wiele zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego palenia jest np. waporyzacja.

Na rynku istnieje jednak wiele modeli waporyzatorów, części zamiennych czy akcesoriów przeznaczonych do spożywania konopi. Niektóre są typowymi “gadżetami”, mającymi jedynie uprzyjemnić proces konsumpcji lub spersonalizować urządzenie pod względem wizualnym. Wiele oferowanych rozwiązań i akcesoriów posiada jednak niezwykle przydatne zastosowania, wpływające pozytywnie na cały proces leczenia. Warto zastanowić się oraz wypisać kilka, które naszym zdaniem przydadzą się najbardziej pacjentom medycznej marihuany.

Filtracja wodna

Ogromnie popularnym akcesorium przy konsumpcji marihuany jest filtracja wodna. Potrafi ona przyjąć wiele różnych form. Z filtracji wodnej można korzystać zarówno podczas tradycyjnego palenia (bongo), jak i za pomocą adaptera lub bubblera połączyć wybraną filtrację z waporyzatorem.

Czemu filtracja wodna jest przydatna?

Nie każdy pacjent miał wcześniej styczność z marihuaną (lub nawet papierosami). Dla osób “spoza” tego świata, inhalowany dym lub vapor często wydaje się zbyt ciepły, suchy oraz podrażnia gardło. Potrafi to skutecznie zniechęcić osoby starsze lub wyczulone do leczenia tą substancją. Dzięki filtracji wodnej, wdychany przez użytkownika opar przechodzi przez dodatkowy poziom fitlracji – wodę. Znacznie dłuższa ścieżka pary oraz woda sprawia, iż wdychany dym/vapor jest chłodniejszy, przyjemniejszy oraz bardziej nawilżony.

Precyzyjna waga jubilerska

Lekarz wypisujący receptę na medyczną marihuanę określa również dzienną, zalecaną dawkę. Niezwykle przydatnym akcesorium staje się więc precyzyjna waga jubilerska. Wagi kuchenne z reguły ważą z dokładnością do 1g lub 0,1g. W przypadku dawkoania suszu konopnego, różnica rzędu 0,1g potrafi być mocno odczuwalna pod względem uzyskanych efektów. Na rynku są obecne jednak niezwykle precyzyjne wagi jubilerskie, dające odczyt z dokładnością nawet do kilku miejsc po przecinku. Idealnie nadają się one do ważenia oraz dawkowania suszu konopnego. Dzięki nim, dawkowanie jest szybkie, proste oraz przedewszystkim – niezwykle dokładne!

Kapsułki dozujące

Kolejnym przydatnym akcesorium są kapsułki dozujące do waporyzatora. Są to metalowe kapsułki/koszyczki do których wsypuje się zmielony wcześniej w młynku susz konopny. Kapsułkę wkłada się do komory grzewczej waporyzatora. Ich stosowanie wiąże się z trzema głównymi ułatwieniami:

– Pozwala utrzymać waporyzator w czystości na dłużej. Susz zamknięty w kapsułkach sprawia, że komora grzewcza urządzenia nie wymaga tak częstego czyszczenia.

– Podobnie jak wspomniana wyżej waga, kapsułki dozujące ułatwiają proces dawkowania suszu. Każda kapsułka ma swoją określoną przez rozmiar pojemność. W przypadku braku wagi, za pomocą kapsułek w prosty sposób można oszacować przyjmowaną ilość suszu konopnego.

– Dzięki kapsułkom, waporyzacja sta