+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Medyczna marihuana – przegląd przydatnych akcesoriów

Medyczna marihuana i akcesoria – Wstęp

Medyczna marihuana staje się coraz popularniejszym tematem w naszym kraju. Coraz większa ilość osób uzyskuje receptę na susz oraz rozpoczyna leczenie tą substancją. Istnieje wiele możliwości konsumpcji medycznej marihuany. Jak pisaliśmy wielokrotnie – o wiele zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego palenia jest np. waporyzacja.

Na rynku istnieje jednak wiele modeli waporyzatorów, części zamiennych czy akcesoriów przeznaczonych do spożywania konopi. Niektóre są typowymi “gadżetami”, mającymi jedynie uprzyjemnić proces konsumpcji lub spersonalizować urządzenie pod względem wizualnym. Wiele oferowanych rozwiązań i akcesoriów posiada jednak niezwykle przydatne zastosowania, wpływające pozytywnie na cały proces leczenia. Warto zastanowić się oraz wypisać kilka, które naszym zdaniem przydadzą się najbardziej pacjentom medycznej marihuany.

Filtracja wodna

Ogromnie popularnym akcesorium przy konsumpcji marihuany jest filtracja wodna. Potrafi ona przyjąć wiele różnych form. Z filtracji wodnej można korzystać zarówno podczas tradycyjnego palenia (bongo), jak i za pomocą adaptera lub bubblera połączyć wybraną filtrację z waporyzatorem.

Czemu filtracja wodna jest przydatna?

Nie każdy pacjent miał wcześniej styczność z marihuaną (lub nawet papierosami). Dla osób “spoza” tego świata, inhalowany dym lub vapor często wydaje się zbyt ciepły, suchy oraz podrażnia gardło. Potrafi to skutecznie zniechęcić osoby starsze lub wyczulone do leczenia tą substancją. Dzięki filtracji wodnej, wdychany przez użytkownika opar przechodzi przez dodatkowy poziom fitlracji – wodę. Znacznie dłuższa ścieżka pary oraz woda sprawia, iż wdychany dym/vapor jest chłodniejszy, przyjemniejszy oraz bardziej nawilżony.

Precyzyjna waga jubilerska

Lekarz wypisujący receptę na medyczną marihuanę określa również dzienną, zalecaną dawkę. Niezwykle przydatnym akcesorium staje się więc precyzyjna waga jubilerska. Wagi kuchenne z reguły ważą z dokładnością do 1g lub 0,1g. W przypadku dawkoania suszu konopnego, różnica rzędu 0,1g potrafi być mocno odczuwalna pod względem uzyskanych efektów. Na rynku są obecne jednak niezwykle precyzyjne wagi jubilerskie, dające odczyt z dokładnością nawet do kilku miejsc po przecinku. Idealnie nadają się one do ważenia oraz dawkowania suszu konopnego. Dzięki nim, dawkowanie jest szybkie, proste oraz przedewszystkim – niezwykle dokładne!

Kapsułki dozujące

Kolejnym przydatnym akcesorium są kapsułki dozujące do waporyzatora. Są to metalowe kapsułki/koszyczki do których wsypuje się zmielony wcześniej w młynku susz konopny. Kapsułkę wkłada się do komory grzewczej waporyzatora. Ich stosowanie wiąże się z trzema głównymi ułatwieniami:

– Pozwala utrzymać waporyzator w czystości na dłużej. Susz zamknięty w kapsułkach sprawia, że komora grzewcza urządzenia nie wymaga tak częstego czyszczenia.

– Podobnie jak wspomniana wyżej waga, kapsułki dozujące ułatwiają proces dawkowania suszu. Każda kapsułka ma swoją określoną przez rozmiar pojemność. W przypadku braku wagi, za pomocą kapsułek w prosty sposób można oszacować przyjmowaną ilość suszu konopnego.

– Dzięki kapsułkom, waporyzacja staje się o wiele bardziej mobilna. Podczas korzystania z urządzenia poza domem, aby napełnić komorę grzewczą urządzenia, wystarczy jedynie włożyć przygotowaną wcześniej kapsułkę. Analogicznie, w przypadku zakończenia sesji i chęci rozpoczęcia nowej, wystarczy jedynie wyjąć zużytą kapsułkę oraz włożyć nową.

Regulacja wilgotności – saszetki Boveda

W przypadku zakupu suszu aptecznego, pacjent często nabywa za jednym razem większą ilość suszu. Niezwykle ważne jest więc odpowiednie przechowywanie suszu konopnego. Zdarzają się także zasadnicze rozbieżności w jakości oferowanego suszu z partii na partię. Czasem, zakupiony susz jest lekko przesuszony – co skutkuje mniejszą efektywnością waporyzacji. Idealnym rozwiązaniem są tu saszetki firmy Boveda. Wrzucenie saszetki do słoika z suszem sprawi, że utrzyma ona idealny poziom wilgotności trzymanego suszu. Co więcej, w przypadku przesuszonego leku, jest ona w stanie “odratować” susz, nawilżając go oraz sprawiając by był na nowo “soczysty”.

Podsumowanie – Zestawy!

Koncepcja medycznej marihuany rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. Po leczenie tym lekiem sięga co roku coraz więcej ludzi, również starszych, oraz całkowicie niezwiązanych wcześniej z tym światem. Rynek przesycony jest wszelkimi akcesoriami, modelami sprzętu, częściami zamiennymi czy całkiem odmiennymi metodami konsumpcji. Dla wielu laików, natłok informacji potrafi być przytłaczający oraz wręcz odrzucający.

W naszej ofercie posiadamy wiele zestawów produktowych. Tworzą one z reguły gotowe “wyprawki” przystosowane dla wygody klienta. Dzięki nim, za pomocą jednego zakupu wyposażyć się można we wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki. Stworzone przez nas zestawy są tematycznie podzielone (zestaw z akcesoriami, zestaw z CBD, zestaw przeznaczony do filtracji wodnej etc.) w celu ułatwienia wyboru. Dzięki nim, w prosty sposób można cieszyć się dodatkowymi funkcjami czy zastosowaniami, nie poświęcając długich godzin na dobór odpowiednich i kompatybilnych ze sobą akcesoriów.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts