+48 22 153 02 53
support@flowrolls.eu

Flowrolls

Dlaczego warto waporyzować?

Już od lat wiemy, że waporyzacja niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Warto natomiast przyjrzeć się nieco dokładniej wszystkim wartościom.

Nadal inhalacja jest najbardziej efektywnym sposobem przyjmowania kannabinoidów. Efekty można poczuć już zaledwie po paru minutach. Dla użytkowników poszukujących właśnie tego najszybszego rowiązania lepszą metodą może jednak być waporyzacja. Przy tradycyjnym paleniu wytwarzamy wiele substancji smolistych oraz nie zawsze możemy wyciągnąć z suszu te substancje, na których najbardziej nam zależy przy uśmierzaniu bólu. Przyjrzyjmy się podstawowym różnicom pomiędzy tymi metodami.

Niższe temperatury

Podstawową różnicą pomiędzy waporyzacją, a tradycyjnym paleniem są różnice temperatur, których używamy. W większości waporyzatrów możemy kontrolować temperaturę i najbardziej efektywna jest pomiędzy 165-187°C. Niektóre waporyzatory dają nam możliwość podgrzania suszu nawet do ponad 229°C, co powoduje zapłon suszu zupełnie jak przy tradycyjnym paleniu. Tego chcemy uniknąć. Celem jest tylko podgrzanie suszu CBD do tego momentu, w którym jest w stanie uwolnić z siebie substancje, na których nam zależy, bez podpalenia.

Większa wydajność kannabinoidów

Ciekawostką jest to, że podczas tradycyjnego palenia 50% kannabinodów jest natychmiast niszczonych podczas zapłonu. Kolejne 15-20% tracimy poprzez zwykłe wypalenie dymu. Naturalnie każdemu zależy na tym, aby używać suszu jak najbardziej efektywnie, dlatego jest to jeden z ważniejszych powodów, z których wiele użytkowników zaczęło coraz częściej sięgać po waporyzatory.

Mniej potencjalnych czynników rakotwórczych.

Kolejną ważną różnicą pomiędzy waporyzacją, a paleniem jest znaczne ograniczenie substancji rakotwórczych, które powstają przy normalnym paleniu. Podczas zapłonu powstają substancje takie jak benzen, naftalen i toluen, których unikamy przy waporyzacji. Benzen powstaje podczas procesów spalania. W wysokich stężeniach jest on szkodliwy dla układu rozrodczego. Naftalen jest potencjalnym czynnikiem rakotwórczym. Niszczy on czerwone krwinki, które przenoszą tlen. Może prowadzić do uszkodzenia narządów. Tuluen jest pochodną benzenu. Zbyt duże stężenie tego związku ma negatywny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Powoduje to bóle głowy, nudności, zmęczenie i senność! Wdychany toluen może również powodować podrażnienie oczu i górnych dróg oddechowych.

Inne smaki

Rośliny konopi uzyskują swój unikalny smak i aromat dzięki cząsteczkom zwanym terpenami. Terpeny decydują nie tylko smakach, ale również o efektach różnych odmian konopi. Różne terpany mają inne punkty wrzenia. Oznacza to, że niektóre smaki i aromaty są bardziej podatne na ekspresję po podgrzaniu do niskich temperatur w waporyzatorze. Dzięki temu podczas waporyzacji możemy cieszyć się lepszymi doświadczeniami smakowymi z konopi.

Możliwość dostosowania do własnych potrzeb

Naturalnie dzięki możliwości dostosowania temperatury w waporyzatorze możemy zwiększyć efektywność oraz doświadczenia z użytkowania konopi. Niektórym użytkownikom bardziej zależy na delikatnej parze i mocnym zapachu, a inni wolą rozkoszować się w mocnych i gęstych chmurach. Oto mały przewodnik dostosowania temperatur:

Od 143 do 166°C – Łagodny i aromatyczny

Od 166 do 187°C – Umiarkowany i łatwy do kontrolowania

Od 187 do 229°C – Bardziej intensywny i gęsta para

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry