...
+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Waporyzator Crafty+ – Czyszczenie i Obsługa

Nowy Waporyzator Crafty+

Waporyzator Crafty + uznawany jest za jeden z najlepszych urządzeń przenośnych na rynku. Jest mały i dyskretny, a przy tym zapewnia doskonałej jakości parę. Również czyszczenie i obsługa waporyzatora Crafty+ nie powinna sprawić użytkownikowi żadnego problemu. Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych informacji, z których dowiesz się, jak poprawnie obsługiwać i jak dbać o waporyzator Crafty +, aby zachował swoją doskonałą formę na lata.


Pierwsze użycie waporyzatora Crafty+

Przed pierwszym użyciem włącz swój waporyzator – kliknij trzykrotnie czerwony przycisk, tak aby dioda zaczęła szybko migać na czerwono i pozwól mu pracować przez kilkanaście minut. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich pozostałości po procesie produkcyjnym oraz unikniesz nieprzyjemnego, fabrycznego posmaku podczas pierwszej inhalacji. Jeśli po zakończeniu „wypalania” charakterystyczny zapach wciąż będzie się unosił, powtórz czynność jeszcze raz.


Przygotowanie ziół do waporyzatora

Zioła powinny być dobrze wysuszone i średnio drobnie zmielone w przeznaczonym do suszu młynku. Drobniejsze zioła będą miały lepszy kontakt ze ściankami komory, a dzięki temu szybciej i bardziej efektywnie odparują. Nie powinny być zmielone zbyt drobno, ponieważ mogą powodować zatykanie poszczególnych elementów i będą wymagały częstego czyszczenia.


Obsługa urządzenia Crafty +

Obsługa Crafty + jest bardzo prosta i intuicyjna. Urządzenie posiada domyśle ustawienia temperatury, które powinny być wystarczające dla większości użytkowników. Temperaturę oraz inne ustawienia możesz zmienić za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Sprawdzisz w niej także aktualny stan baterii, zmienisz ustawienia wibracji i diody LED oraz znajdziesz wiele przydatnych informacji, np. na temat preferowanych temperatur do waporyzacji różnego rodzaju ziół.


Ładowanie waporyzatora

Crafty + posiada jeden akumulator, który wystarczy na około 7 pełnych sesji inhalacyjnych. Ładowanie urządzenia odbywa się za pomocą kabla micro USB lub w nowej wersji Crafty+ również kabelem z ładowarką typu C, które możesz podłączyć do ładowarki lub do powerbanka. Nigdy nie ładuj gorącego waporyzatora. Możesz w ten sposób skrócić żywotność baterii.


Czyszczenie Crafty +

Crafty + jest w stanie zaoferować naprawdę wysokiej jakości parę, ale tylko wtedy, kiedy się go regularnie czyści. Po każdej sesji inhalacyjnej w urządzenie mogą pozostawać resztki ziół, które po pewnym czasie mogą negatywnie wpłynąć na jakość pary. Aby temu zapobiec, należy po każdym użyciu dokładnie wyczyścić specjalnym pędzelkiem komorę i sitko, a raz na dwadzieścia do czterdziestu cykli wymoczyć je w alkoholu izopropylowym.

Skąd będziesz wiedział, że nadszedł czas na gruntowne czyszczenie? Możesz zauważyć kilka charakterystycznych oznak – z pustej komory będzie ulatniał się zapach, para będzie miała dziwny smak lub zauważysz spadek wydajności urządzenia.

Warto też raz na jakiś czas dokładnie wyczyścić wnętrze jednostki chłodzącej. Należy powoli rozebrać ją na części, delikatnie zdemontować uszczelki oraz zamoczyć metalowe i plastikowe elementy (z wyjątkiem części z hologramem) w alkoholu. Dokładną procedurę demontażu poszczególnych części waporyzatora znajdziesz w instrukcji obsługi. Plastik powinien się moczyć około 30 minut, metalowe elementy – godzinę. Jeśli po upływie tego czasu wciąż zauważysz jakieś zabrudzenia, usuń je za pomocą patyczka kosmetycznego nasączonego w alkoholu. Gdy wszystkie elementy będą już czyste, dokładnie przepłucz je gorącą wodą i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Musisz także zadbać o uszczelki. Przepłucz je pod bieżącą wodą, a raz na jakiś czas wymień je na nowe. Aby utrzymać urządzenie w całkowitej czystości, możesz także używać specjalnych kapsułek dozujących zamiast aplikować susz bezpośrednio do komory.

Źródło:

  1. https://www.storz-bickel.com/en/crafty-plus
  2. https://www.storz-bickel.com/media/dl/crafty/crafty-en.pdf

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *