+48 22 153 02 53

Flowrolls

waporyzator Mighty vs waporyzator Crafty+

Porównanie: Waporyzator Mighty vs Crafty +

Mighty i Crafty + to przenośne waporyzatory produkowane przez niemiecką firmę Storz&Bickel. Obydwa urządzenia zapewniają wysokiej jakości, idealnie schłodzoną i gładką parę oraz dostarczają niezapomnianych wrażeń związanych z inhalacją. Mają wiele wspólnych cech, ale także niemało różnic. Czy można stwierdzić, które jest lepsze? Oto porównanie waporyzatorów Mighty i Crafy+:

Waporyzator Mighty i Crafty + – podobieństwa


Waporyzator Mighty i Crafty + są produkowane z solidnych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Obudowa jest wykonana z trwałego i wytrzymałego polimeru PEEK, a ścieżka powietrzna i komora z odpornej na wysoką temperaturę stali chirurgicznej i ceramiki.


Metoda grzania i pojemność


Obydwa urządzenia wykorzystują hybrydową metodę grzania, konwekcyjno-kondukcyjną, która zapewnia maksymalne wykorzystanie suszu konopnego i maksymalną wydajność. Szybko się nagrzewają – Mighty w około 45 sekund, a Crafty + – minutę. Mają taką samą pojemność komory waporyzacyjnej, w której można pomieścić około 0,25 g zmielonych ziół.


Waporyzator Mighty i Crafty + – różnice


Obydwa waporyzatory wyraźnie różnią się wielkością i gabarytami. Crafty + jest mniejszy, lżejszy i bardziej dyskretny, z łatwością mieści się w kieszeni. Mighty jest wyższy i szerszy, zbyt duży, aby swobodnie zmieścić się w dłoni. Przykuwa uwagę, więc lepiej używać go w domowym zaciszu.


Bateria i ładowanie


Sposób ładowania oraz żywotność baterii to kolejne dwie kwestie, które różnią obydwa urządzenia. Mighty posiada podwójny akumulator jonowo-litowy, który pozwala na około 90 minut ciągłej waporyzacji (czyli około 10 sesji). Aby go naładować, konieczne jest użycie dedykowanej ładowarki ściennej. Crafty + posiada jedną baterię, która wystarczy na wykonanie około 7 pełnych sesji inhalacyjnych. Baterię ładuje się za pomocą kabla mikro-USB. Ładowanie obydwóch urządzeń trwa około 90 minut.


Sterowanie Waporyzatorami


Waporyzator Mighty posiada cyfrowy wyświetlacz oraz dwa przyciski do ustawania temperatury, dzięki którym możemy ustawić dowolną wartość (z dokładnością do 1 stopnia) w zakresie od 40 do 210 ° C. Wyświetlacz pokazuje także poziom naładowania baterii, a o gotowości do pracy informuje wibracja. Crafty + posiada dwa domyśle ustawienia temperatury – 180 ° C i 195 ° C, które doskonale sobie radzą z odparowywaniem suszu. Dzięki temu nie trzeba się zastanawiać, jaką wybrać, a cały proces staje się prosty i intuicyjny. O osiągnięciu ustalonej wartości informuje wibracja i dioda LED. Temperaturę można także samodzielnie zmienić za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. W aplikacji można także sprawdzić poziom baterii, aktualną temperaturę oraz zmienić ustawienia alarmu wibracyjnego i diody LED.


Akcesoria do zestawu


W zestawie Mighty znajdziemy bogaty komplet akcesoriów – młynek do suszu, kapsułkę dozującą, podkładkę do waporyzacji koncentratów, narzędzie do napełniania komory, komplet zapasowych uszczelek i sitek, ładowarkę oraz pędzelek do czyszczenia. Zestaw Crafty + zawiera znacznie mniej – kabel mikro-USB do ładowania, podkładkę do waporyzacji koncentratów, komplet zapasowych sitek i uszczelek oraz kapsułkę dozującą.


Mighty czy Crafty + – który model wybrać?

Obydwa urządzenia zapewniają bardzo dobrej jakości parę. Różnią się przede wszystkim wielkością i pojemnością baterii. Jeśli zależy Ci na tym, aby waporyzator był dyskretny, mieścił się w kieszeni i mógł być ładowany za pomocą powerbanka – wybierz Crafty +. Natomiast jeżeli będziesz używał waporyzatora przede wszystkim w domu, wybierz model Mighty.

Źródła:

  1. https://www.storz-bickel.com/en/mighty
  2. https://www.storz-bickel.com/en/crafty-plus

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry