...
+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Porównanie Waporyzatorów: Mighty+ vs Crafty+

waporyzator Mighty vs waporyzator Crafty+

Table of Contents

W dzisiejszym blogu chcielibyśmy zaprezentować porównanie waporyzatorów Mighty+ i Crafty+. Są to kultowe już urządzenia, których twórcy cieszą się uznaniem wsród miłośników waporyzacji od wielu lat. Przez długi okres czasu, pierwsze wersje tych urządzeń (Mighty oraz Crafty) uważane były za jedne z najlepszych waporyzatorów z kategorii urządzeń mobilnych.

Mighty+ i Crafty + to przenośne waporyzatory produkowane przez niemiecką firmę Storz&Bickel. Obydwa urządzenia zapewniają wysokiej jakości, idealnie schłodzoną i gładką parę oraz dostarczają niezapomnianych wrażeń związanych z inhalacją. Mają wiele wspólnych cech, ale także niemało różnic. Czy można stwierdzić, które urządzenie jest lepsze?

Waporyzator Mighty i Crafty+ – podobieństwa


Waporyzator Mighty i Crafty+ są produkowane z solidnych i bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Obudowa jest wykonana z trwałego i wytrzymałego polimeru PEEK, a ścieżka powietrzna i komora z odpornej na wysoką temperaturę stali chirurgicznej i ceramiki.

Oba urządzenia sprawiają wrażenie solidnie wykonanych oraz wytrzymałych. Polimer z którego zostały wykonane urządzenia jest niezwykle wytrzymały i odporny na ślady normalnego użytkowania. Waporyzatory niezwykle dobrze leżą w dłoni. Nie są one przesadnie lekkie – nie wydają więc delikatne i kruche. Z drugiej strony, nie są one na tyle ciężkie by utrudniać użytkowanie lub sprawiać wrażenie niewygodnych czy nieporęcznych.


Metoda grzania i pojemność


Obydwa urządzenia wykorzystują hybrydową metodę grzania, konwekcyjno-kondukcyjną, która zapewnia maksymalne wykorzystanie suszu konopnego i maksymalną wydajność. Szybko się nagrzewają – Mighty w około 45 sekund, a Crafty+ – minutę. Mają taką samą pojemność komory waporyzacyjnej, w której można pomieścić około 0,25 g zmielonych ziół.


Waporyzator Mighty+ i Crafty+ – różnice


Obydwa waporyzatory wyraźnie różnią się wielkością i gabarytami. Crafty+ jest mniejszy, lżejszy i bardziej dyskretny, z łatwością mieści się w kieszeni. Mighty+ jest wyższy i szerszy, zbyt duży, aby swobodnie zmieścić się w dłoni. Przykuwa uwagę, więc lepiej używać go w domowym zaciszu.


Bateria i ładowanie


Sposób ładowania oraz żywotność baterii to kolejne dwie kwestie, które różnią obydwa urządzenia.