+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Nowy DynaVap VapCap “B” – Nowy waporyzator kosztem tegorocznej edycji modelu “M”?

Wstęp

Firma DynaVap to niekwestionowany lider na rynku konopnym w kwestii waporyzatorów butanowych/manualnych. Zmienili oni rynek bezpowrotnie, będąc pierwszą firmą, której udało się naprawdę spopularyzować nową metodę waporyzacji – bez potrzeby baterii czy prądu. 

Firma posiada na rynku cały wachlarz waporyzatorów butanowych/manualnych. Bogata oferta pozwala dobrać odpowiedni waporyzator pod względem ceny, materiałów użytych w produkcji oraz zadań, jakie ma spełniać. Dzięki tej różnorodności firma DynaVap jest w stanie trafić do jak najszerszego grona odbiorców – zarówno tych szukających naprawdę drogiego waporyzatora, jak i takich, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z waporyzacją.

Linia “VapCap M”

Już od pierwszego wcielenia tej serii (2017 rok.), linia “VapCap M” służyła za flagową linię sprzętu firmy DynaVap. Jest to podstawowa, budżetowa seria idealnie nadająca się na pierwszy waporyzator. Jest to (w porównaniu do innych linii) tani waporyzator, pozwalający zaznajomić się użytkownikowi z tym światem bez konieczności ponoszenia wygórowanych kosztów wstępnych. Mnogość akcesoriów również wpływa pozytywnie na odbiór tej serii przez entuzjastów waporyzacji. Dzięki dostępności adapterów, przejściówek i całej masy części zamiennych, za stosunkowo niewielką cenę skompletować można dobrej jakości zestaw kompatybilny z filtracją wodną. 

Tradycyjnie, firma DynaVap co roku wypuszczała na rynek nowy i odświeżony model VapCapa. Z reguły, nowe modele zawierały lekkie poprawki wizualne oraz konstrukcyjne w porównaniu do modelu z poprzedniego roku. Takimi zmianami były np. zmiana wyglądu body, powiększenie wlotu powietrza czy zmiany w konstrukcji komory grzewczej (w celu lepszego przepływu powietrza)

Dlaczego nie zobaczymy kolejnej odsłony “VapCap M”?

Jak wspominaliśmy wyżej, DynaVap starał się co roku wypuszczać na rynek odświeżoną wersję VapCap’a M. Niestety, wiązało się to na dłuższą metę z pewnymi problemami. 

Coroczne wypuszczanie nowego modelu narzuciło dość szybkie tempo we wprowadzanych zmianach. Wielu fanów uważa, że niektóre poprzednie modele (zwłaszcza VapCap M2019) pod względem konstrukcji i działania sprawuje się lepiej niż kolejne wcielenia.

Firmie trudno także jest wprowadzić nowe zmiany, bez “podbierania” rozwiązań od swoich innych, droższych linii. Idealnym przykładem jest tutaj funkcja regulacji pojemności komory (adjust-a-bowl). Funkcja ta wprowadzona została w modelu VapCap M2020 – a zarezerwowana była wcześniej tylko dla droższej linii waporyzatów o nazwie Omni.

VapCap B na ratunek?

Rok 2022 jest rokiem rewolucji dla firmy DynaVap. Po raz pierwszy od ukazania się pierwszej edycji – światła dzienniego nie ujrzy nowa odsłona VapCap M2022. Zamiast tego, firma proponuje nowe rozwiązanie w postaci VapCap “B”.

Jak staraliśmy się wykazać wyżej, na przestrzeni lat linia produktów M zatraciła swoje oryginalne założenie budżetowości i prostoty. Naprzeciw temu wychodzi właśnie VapCap “B”, by zapełnić tę lukę. 

VapCap B – Budżetowy sprzęt idealny na pierwszy waporyzator

VapCap B to idealny pierwszy waporyzator oraz swojego rodzaju “hołd” oddany pierwszym edycjom linii M. Jest tani, prosty w obsłudze oraz współgra z filtracją wodną o szlifie 14,5 mm bez żadnego dodatkowego adaptera. 

VapCap B – Zalety

  • Pierwszą kluczową zaletą jest cena samego waporyzatora. Body zrobione z tworzywa sztucznego pozwoliło utrzymać niską cenę waporyzatora
  • Zmniejszona komora grzewcza idealnie nadaje się do nauki grzania waporyzatora. Pozwala także spożytkować całą komorę w około 2 cykle grzewcze. Zapewnia to łatwą, szybką oraz dyskretną waporyzację
  • Body zostało tak skonstruowane, by pasowało do każdego żeńskiego szlifu o szerokości 14,5 mm. Dzięki temu, waporyzator można połączyć z praktycznie dowolną filtracją wodną bez ponoszenia dodatkowych kosztów zwiazązanych z adapterem lub przejściówką.

Dla kogo jest VapCap B? – Podsumowanie

VapCap B to świetny nowy waporyzator. Biorąc pod uwagę cenę, funkcjonalność oraz prostotę obsługi – sprawdzi się on idealnie jako pierwszy waporyzator. Jeśli okaże się, że waporyzacja (lub ten rodzaj waporyzacji) nie jest dla danego użytkownika, nie wiąże się to z wysokimi kosztami wstępnymi. Kształt body sprawia również, że połączyć go można również z bongiem – bez żadnych dodatkowych kosztów!

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedynie sprzęt dla całkowitych nowicjuszy. Jego cena sprawia, że jest to także idealny waporyzator pełniący funkcję “zwieńczenia” kolekcji. Szybka ekstrakcja oraz body z tworzywa sprawia, że sprawdza się on idealnie jako sprzęt, który można zabrać na wakacje, wyjazdy czy po prostu poza dom. Nie będzie to tragedia w przypadku zagubienia na wyjeździe. Jest to także idealny prezent – otwierający furtkę do świata waporyzacji i waporyzatorów firmy DynaVap. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts