...
+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Fenix Mini – Przegląd najlepszych akcesoriów

Fenix Mini – Wprowadzenie

Fenix Mini to niezwykle popularny, mały i przenośny waporyzator hybrydowy. Bez najmniejszego problemu zmieści się on do kieszeni w transporcie lub w całości schowa w dłoni użytkownika podczas inhalacji. Podgrzewa on susz zarówno za pomocą konwekcji (gorące powietrze przelatuje przez susz i wytwarza vapor) jak i kondukcji (susz ogrzewa się od nagrzewających się ścianek komory grzewczej, która oddając ciepło także nagrzewa susz wytwarzając vapor). 

Waporyzator ten określany jest jako rebrand. Oznacza to, że na rynku jest kilku producentów wypuszczających bardzo podobny produkt. Potrafią różnić się one materiałem, specyfikacją oraz ceną – lecz wyglądają bardzo podobnie do siebie.  Z racji tego, na rynku istnieje wiele wymiennych akcesoriów i dodatków będących kompatybilnymi między sobą. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość dobrania akcesoriów pod siebie – co w większym stopniu spersonalizuje jego sposób waporyzacji.

W tym blogu przyjrzymy się wachlarzowi najpopularniejszych akcesoriów dla Fenixa Mini

Adapter do bonga 3w1

Pierwszym akcesorium jest wielofunkcyjny adapter 3w1. Wykonany został ze szkła borokrzemowego oraz posiada swoją własną szklaną komorę na susz. Po załadowaniu komory suszem, zdejmuje się z waporyzatora standardowy ustnik oraz montuje adapter bezpośrednio na komorę grzewczą urządzenia. Pozwala on połączyć waporyzator Fenix Mini z praktycznie każdą filtracją wodną posiadającą żeński szlif. Adapter współgra ze szlifem 10, 14 oraz 18 mm. Jest to świetny sposób na tanie i efektywne połączenie waporyzatora z fajką wodną. Dzięki temu, inhalowany vapor jest jeszcze lepiej schłodzony i nawilżony – poprawiając tym samym odczucia oraz efekty waporyzacji. 

Akcesoria Fenix Mini – Kapsułki dozujące

Jest to akcesorium bez którego wielu użytkowników nie byłoby w stanie się obyć. Kapsułki (wraz z pokrywkami) wykonane zostały z metalu oraz posiadają dziurki, umożliwiające przepływ powietrza i waporyzację suszu. Ich używanie wiążę się z dwoma główymi zaletami:

Ułatwiają one utrzymanie urządzenia w czystości. Dzięki kapsułkom, zarówno komora jak i ustnik urządzenia brudzą się wolniej. Dzięki temu, urządzenie jest utrzymane w czystości oraz możemy czyścić je rzadziej. 

Idealnie sprawdzają się poza domem. Kapsułki to idealne ułatwienie podczas zabierania urządzenia poza dom. Wystarczy wypełnić kilka kapsułek zmielonym suszem oraz zamknąć wieczka. Poza domem, by cieszyć się kolejną sesją z Fenixa Mini, należy jedynie zdjąć ustnik i wymienić kapsułkę dozującą na nową.