+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Fenix Mini – Przegląd najlepszych akcesoriów

Fenix Mini – Wprowadzenie

Fenix Mini to niezwykle popularny, mały i przenośny waporyzator hybrydowy. Bez najmniejszego problemu zmieści się on do kieszeni w transporcie lub w całości schowa w dłoni użytkownika podczas inhalacji. Podgrzewa on susz zarówno za pomocą konwekcji (gorące powietrze przelatuje przez susz i wytwarza vapor) jak i kondukcji (susz ogrzewa się od nagrzewających się ścianek komory grzewczej, która oddając ciepło także nagrzewa susz wytwarzając vapor). 

Waporyzator ten określany jest jako rebrand. Oznacza to, że na rynku jest kilku producentów wypuszczających bardzo podobny produkt. Potrafią różnić się one materiałem, specyfikacją oraz ceną – lecz wyglądają bardzo podobnie do siebie.  Z racji tego, na rynku istnieje wiele wymiennych akcesoriów i dodatków będących kompatybilnymi między sobą. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość dobrania akcesoriów pod siebie – co w większym stopniu spersonalizuje jego sposób waporyzacji.

W tym blogu przyjrzymy się wachlarzowi najpopularniejszych akcesoriów dla Fenixa Mini

Adapter do bonga 3w1

Pierwszym akcesorium jest wielofunkcyjny adapter 3w1. Wykonany został ze szkła borokrzemowego oraz posiada swoją własną szklaną komorę na susz. Po załadowaniu komory suszem, zdejmuje się z waporyzatora standardowy ustnik oraz montuje adapter bezpośrednio na komorę grzewczą urządzenia. Pozwala on połączyć waporyzator Fenix Mini z praktycznie każdą filtracją wodną posiadającą żeński szlif. Adapter współgra ze szlifem 10, 14 oraz 18 mm. Jest to świetny sposób na tanie i efektywne połączenie waporyzatora z fajką wodną. Dzięki temu, inhalowany vapor jest jeszcze lepiej schłodzony i nawilżony – poprawiając tym samym odczucia oraz efekty waporyzacji. 

Akcesoria Fenix Mini – Kapsułki dozujące

Jest to akcesorium bez którego wielu użytkowników nie byłoby w stanie się obyć. Kapsułki (wraz z pokrywkami) wykonane zostały z metalu oraz posiadają dziurki, umożliwiające przepływ powietrza i waporyzację suszu. Ich używanie wiążę się z dwoma główymi zaletami:

Ułatwiają one utrzymanie urządzenia w czystości. Dzięki kapsułkom, zarówno komora jak i ustnik urządzenia brudzą się wolniej. Dzięki temu, urządzenie jest utrzymane w czystości oraz możemy czyścić je rzadziej. 

Idealnie sprawdzają się poza domem. Kapsułki to idealne ułatwienie podczas zabierania urządzenia poza dom. Wystarczy wypełnić kilka kapsułek zmielonym suszem oraz zamknąć wieczka. Poza domem, by cieszyć się kolejną sesją z Fenixa Mini, należy jedynie zdjąć ustnik i wymienić kapsułkę dozującą na nową. 

Bubbler XL

Bubbler XL to kolejny gadżet pozwalający cieszyć połączeniem waporyzatora z filtracją wodną. W odróżnieniu od adaptera 3w1, nie musimy posiadać dodatkowego bonga. Bubbler sam w sobie zastępuje nam fajkę wodną. Posiada wysokość około 9cm, oraz wykonany jest ze szkła boro-krzemowego, dzięki czemu jest lekki oraz wytrzymały. Nakładkę montuje się bezpośrednio na komorę grzewczą urządzenia, oraz zastępuje ona klasyczny ustnik waporyzatora. Bubbler posiada specjalną komorę na wodę. Dzięki temu, wdychany vapor jest nawilżony, schłodzony oraz nie podrażnia gardła użytkownika. 

Jest to akcesorium które (tak jak kapsułki) idealnie sprawdza się poza domem. Jest małe i poręczne, dzięki czemu można cieszyć się Fenixem Mini i filtracją wodną podczas spacerów, spotkań ze znajomymi czy wyjazdach. Istnieją także inne wersje bubblerów – XXL oraz standard

Akcesoria Fenix Mini – Wymienne ustniki

Rynek oferuje także szeroki wachlarz wymiennych ustników kompatybilnych z waporyzatorem Fenix Mini. Po dłuższym czasie użytkowania, mechanizm trzymający ustnik przy urządzeniu potrafi lżej trzymać. W takim wypadku, z łatwością można wymienić standardowy, plastikowy ustnik na nowy.  
Warto zwrócić także uwagę na zakrzywiony, szklany ustnik 3D do Fenixa Mini. Tak jak w przypadku bubblerów lub adaptera, montuje się go bezpośrednio na komorę grzewczą urządzenia. Zastępuje on więc standardowy, plastikowy ustnik. Dzięki specjalnym wypustkom, ustnik 3D zapewnia idealne chłodzenie poprzez wydłużoną ścieżkę pary. Szkło wpływa też w pozytywny sposób na smak vaporu. Dzięki temu, podczas inhalacji vapor jest chłodny i smaczny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts