...
+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

Tajlandia – Konopna Mekka Azji?

Tajlandia – Wstęp

Czy Tajlandia to nowa konopna mekka Azji? W dzisiejszym blogu o polityce konopnej różnych państw odwiedzimy Tajlandię. Jest to pierwszy azjatycki kraj, który w 2018 roku przeszedł proces legalizacji medycznej marihuany. Odbiło się to głośnym echem wśród entuzjastów tej rośliny na całym świecie. Pojawiło się wiele głosów porównujących Tajlandię do krajów takich jak Holandia czy niektórych stanów USA (np. Kalifornia). Warto jednak przyjrzeć się dokładnie wprowadzonym tam regulacjom.

Konsumpcja

Wszystkie części rośliny zostały zdjęte z listy substancji zakazanych. Należy jednak pamiętać, że ekstrakty oraz oleje zawierające stężenie THC powyżej 0,2% dalej nie są powszechnie dozwolone. Dostęp do nich zarezerwowany jest jedynie po uzyskaniu specjalnej recepty lekarskiej.

Konsumpcja dozwolona jest na terenie prywatnym lub w specjalnie dostosowanych do tego placówkach takich jak bary czy restauracje oferujące produkty zawierające konopie. Spożywanie w miejscu publicznym pozostaje zakazane pod karą grzywny (ok. $700). Może się to także wiązać z ograniczeniem wolności do 3 miesięcy.

Zakazana jest konsumpcja oraz posiadanie marihuany przez osoby młodsze niż 20 lat. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią również nie mogą spożywać marihuany – wymagana jest do tego specjalna zgoda od lekarza.

Uprawa

Na chwilę obecną nie istnieją żadne limity dotyczące ilości roślin, które można uprawiać. Warto jednak zaznaczyć, iż prawodawstwo dotyczące marihuany dynamicznie się tam formułuje. Władze zachęcają do zgłaszania oraz rejestracji swoich upraw zastrzegając, że w przyszłości prawo może wymagać rejestrowania uprawy.

Sprzedaż

Władze Tajlandii kładą duży nacisk na zastosowanie medyczne marihuany. Po uzyskaniu recepty zgłosić się można do oficjalnych klinik oferujących medyczną marihuanę oraz ekstrakty. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż rekreacyjna marihuana została tam zdekryminalizowana, w praktyce oznacza to, że dostęp do marihuany jest powszechny. Znaleźć można wiele punktów i ulicznych sprzedawców oferujących marihuanę znacznie przekraczającą ustalony limit THC.

Podsumowanie

Tajlandia to bezapelacyjnie niezwykle ciekawy kraj, któremu warto się przyjrzeć. Jeśli chodzi o Azję, jest to na pewno kraj najbardziej przyjazny marihuanie oraz jej entuzjastom. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to kraj o tak luźnym podejściu, jak Holandia czy niektóre stany zjednoczone. Pomimo oficjalnych regulacji oraz nakłaniania władz do korzystania z oficjalnych klinik medycznych, konopie są tam dostępne niemal na każdym rogu. Tajlandia stała się ważnym punktem na mapie Azji dla każdego konopnego podróżnika.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Categories