...
+48 573 580 999
info@flowrolls.pl

DynaVap – Grzałki indukcyjne

Grzałki indukcyjne – Wstęp

Grzałki indukcyjne – Czym są oraz jakie mają zastosowania? Jedną z głównych zalet waporyzatorów butanowych firmy DynaVap jest dowolność doboru metody ogrzewania. Brak elektroniki oraz innowacyjność konstrukcji sprawia, że ogrzać je można praktycznie dowolnym rodzajem ognia. Rozgrzać do pożądanej temperatury można je za pomocą świeczki, zwykłej zapalniczki czy zapalniczki żarowej typu jet-flame. Nie wszystkim jednak odpowiada grzanie waporyzatora zapalniczką lub innym źródłem ognia. Tym bardziej wymagającym użytkownikom, firma DynaVap śpieszy z pomocą, oferując wybór urządzeń zwanych grzałkami indukcyjnymi.

Grzałki indukcyjne to urządzenia elektryczne zasilane kablem lub baterią (w zależności od modelu). Zezwalają one na błyskawiczne podgrzanie komory grzewczej bez konieczności korzystania z zapalniczki. W tym blogu przyjrzymy się selekcji grzałek indukcyjnych oferowanych przez firmę Dynavap.

Dynatech Apollo 2

Pierwszą zaprezentowaną przez firmę DynaVap grzałką indukcyjną o nazwie Dynatech Apollo 2. Jest to niewielkie urządzenie zasilane kablem sieciowym. Idealnie sprawdza się więc do użytku domowego jako stacja, dzięki której bez trudu ogrzejesz swój waporyzator butanowy.

Po podłączeniu urządzenia do zasilania sieciowego, należy włożyć waporyzator w otwór i lekko przycisnąć, aby uruchomić urządzenie. Grzałka poprzez diodę led sygnalizuje inicjację ogrzewania nasadki komory grzewczej. Po zaledwie kilku sekundach (5-8), waporyzator wyda charakterystyczne kliknięcie dające sygnał o osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Na obudowie urządzenia obok otworu grzewczego znajduję się także magnes DynaMag. Dzięki niemu, w szybkim tempie schłodzimy urządzenie – by było ono gotowe do kolejnego cyklu grzewczego. Świetnie sprawdza się to także jako stojak na ciepłe urządzenie. Magnes jest na tyle silny, że nie trzeba obawiać się, że waporyzator się przewróci.

Dynatech Apollo 2 Rover

Kolejną zaprezentowaną przez DynaVap indukcją, jest grzałka nosząca nazwę Dynatech Apollo 2 Rover. W odróżnieniu od poprzedniego modelu zasilanego kablem sieciowym, Rover posiada własną, wbudowaną baterię o pojemności 1550 mAh. Działanie urządzenia jest praktycznie identyczne – różnicą jest jedynie wbudowany akumulator. Dzięki niemu, ta grzałka idealnie sprawuje się na wyjścia z domu, wypady ze znajomymi czy wyjazdy. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające podgrzać susz gdziekolwiek się jest, dosłownie w kilka sekund. Tak jak w przypadku Apollo 2, Apollo 2 Rover również posiada magnes DynaMag, służący jako stojak na waporyzator oraz chłodzący nasadkę komory grzewczej.

Dynatech Orion

Orion to najnowsza grzałka oferowana przez amerykańską firmę. Tak jak Apollo 2 Rover, posiada ona wbudowany akumulator o mocy 1000 mAh, zapewniający ogromną mobilność urządzenia. Tak jak oba modele Apollo 2, Orion wyposażony został w mocny magnes DynaMag. Jest on również mniejszy od dwóch wyżej wymienionych poprzedników. Mieści się do kieszeni, co w jeszcze większym stopniu zachęca do zabierania go podczas wypadów poza dom. 


Producent pokusił się także w tym przypadku o dodanie nowych rozwiązań technologicznych oraz gadżetów do zestawu.